Sterke toename bezoek aan tandarts
Zorggebruik laatste 30 jaar toegenomen
25 januari 2011 - Het CBS heeft een onderzoek gepubliceerd over het zorggebruik van de afgelopen 30 jaar. De afgelopen 30 jaar is het gebruik van een aantal gezondheidszorgvoorzieningen duidelijk toegenomen. Zo steeg het aandeel mensen dat de huisarts, tandarts of fysiotherapeut consulteerde en nam het medicijngebruik toe. Dit heeft slechts ten dele te maken met het ouder worden van de bevolking.

Het tandartsbezoek nam fors toe, vooral tussen 1981 en 2000. Het aandeel mensen dat naar de tandarts ging, steeg van 62 naar 78 procent in die periode. Sinds 2000 is dit aandeel nagenoeg niet veranderd. Als het aandeel ouderen in de afgelopen 30 jaar niet zou zijn toegenomen, dan zou het cijfer van 2009 zelfs op 81 procent uitkomen.
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
mei/juni 2026
In dit nummer onder meer aandacht voor flexibele uitneembare prothesen, een artikel van André Henriques over de Single Central - Tussen Onzekerheid en Meesterschap, de eerste editie van het Make It Your Way-cursus van D-DEC in samenwerking met Marco van Tongeren en Adelco Camello, de afronding van de D-DEC Digital Prosthetic Designer opleiding aan de DHTA Utrecht, de eerste FEPPD-bijeenkomst in Nederland,
het Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek.
Verspreiding in juni 2026.
Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.