Pensioenfonds Tandtechniek september 2012: stijging dekkingsgraad
Herstel onvoldoende

15 november 2012 - In september 2012 is de geschatte dekkingsgraad van Stichting Pensioenfonds voor de Tandtechniek gestegen van 81,7% naar 86,6%. Deze stijging is echter bij lange na niet voldoende om aan de wettelijke minimum dekkingseis te voldoen. Het Pensioenfonds voor de Tandtechniek heeft daarom reeds eerder aangekondigd dat het vrijwel zeker extra maatregelen moet nemen. Het bestuur heeft besloten om, als in 2013 blijkt dat maatregelen genomen moeten worden, alle pensioenuitkeringen en opgebouwde rechten van werknemers vooralsnog met 7% te verlagen.
Het pensioenfonds heeft in 2009 een herstelplan gemaakt en naar de De Nederlandse Bank (DNB) gestuurd. In dat plan staat aangegeven welke maatregelen worden genomen om het Pensioenfonds voor de Tandtechniek weer financieel gezond te krijgen. Om financieel gezond te zijn, moet de dekkingsgraad van het pensioenfonds eind 2013 minimaal 105% bedragen. Dit doel lijkt met de verdere daling verder weg dan ooit. In januari dit jaar stond de geschatte dekkingsgraad nog op 85,9%.
Verloop dekkingsgraad
In de grafiek ziet u het verloop van de dekkingsgraad.

Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
december 2025
In dit nummer onder meer aandacht voor een artikel van Tim Janssen: 'De kunst van maatwerk - precisie met impact, Digitale workflows mogen niet leiden tot onpersoonlijke "massa-productie", IPS e.max: Alles wat nodig is voor complexe esthetische rehabilitaties, Ortho-Flex: precisie, familie en vernieuwing in de orthodontische tandtechniek, verslag van de voordracht 'Orthodontie met alveolaire chirurgische ondersteuning' van Coen Oldenburg tijdens de AV van de Branchevereniging Tandtechniek in Slot Loevestein, verslag van DHTA Symposium Bridging the Gap met Herman Willems van Blijdent over digitalisering, 4D-technologie en de virtuele patient en Gert Krijgsman en Karl van Harck van Bredent over Visio.lign in de praktijk, verslag Kroon en Brugwerk onder de Loep 2025, de eerste groepen geslaagden Digital Prosthetic Designer (DPD)-opleiding en de introductie van de een Instapcursus Digitale Prothese met 3Shape op zaterdag 21 maart 2026, Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek en meer.
Verspreiding in december 2025.
Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.