Pensioenfonds Tandtechniek december 2012: dekkingsgraad te laag

Formele beslissing maatregelen volgt

logo pensioenfonds tandtechniek

2 februari 2013 - In december 2012 is de geschatte dekkingsgraad van Stichting Pensioenfonds voor de Tandtechniek gedaald van 88,3 naar 87,7 procent. De verplichte dekkingsgraad van 105 wordt dus niet gehaald. De formele beslissing om extra maatregelen te nemen is nu onontkoombaar.  Het Pensioenfonds voor de Tandtechniek heeft daarom reeds eerder aangekondigd dat het vrijwel zeker extra maatregelen moet nemen. Een van de voorgenomen besluiten is om alle pensioenuitkeringen en opgebouwde rechten van werknemers vooralsnog met 7% te verlagen.

De lage dekkingsgraad wordt met name veroorzaakt door de historisch lage rente. Ook de in september 2012 door de De Nederlandsche Bank (DNB) verplicht gestelde nieuwe rekenregels heeft de dekkingsgraad onvoldoende weten te verhogen.

Het pensioenfonds heeft in 2009 een herstelplan gemaakt en naar de De Nederlandse Bank gestuurd. In dat plan staat aangegeven welke maatregelen worden genomen om het Pensioenfonds voor de Tandtechniek weer financieel gezond te krijgen. Om financieel gezond te zijn, moet de dekkingsgraad van het pensioenfonds eind 2013 minimaal 105% bedragen. Dit doel lijkt met de verdere daling verder weg dan ooit. In januari dit jaar stond de geschatte dekkingsgraad nog op 85,9%.

Verloop dekkingsgraad
In de grafiek ziet u het verloop van de dekkingsgraad.

pensioen tandtechniek december 2012

 

Terug naar home

Share |
Lees meer uit het TTM-archief. Selecteer een categorie.
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
Nummer 188
december 2025
In dit nummer

In dit nummer onder meer aandacht voor  een artikel van Tim Janssen: 'De kunst van maatwerk - precisie met impact, Digitale workflows mogen niet leiden tot onpersoonlijke "massa-productie", IPS e.max: Alles wat nodig is voor complexe esthetische rehabilitaties, Ortho-Flex: precisie, familie en vernieuwing in de orthodontische tandtechniek, verslag van de voordracht 'Orthodontie met alveolaire chirurgische ondersteuning' van Coen Oldenburg tijdens de AV van de Branchevereniging Tandtechniek in Slot Loevestein, verslag van DHTA Symposium Bridging the Gap met Herman Willems van Blijdent over digitalisering, 4D-technologie en de virtuele patient en Gert Krijgsman en Karl van Harck van Bredent over Visio.lign in de praktijk, verslag Kroon en Brugwerk onder de Loep 2025, de eerste groepen geslaagden Digital Prosthetic Designer (DPD)-opleiding en de introductie van de een Instapcursus Digitale Prothese met 3Shape op zaterdag 21 maart 2026, Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek en meer. 

Verspreiding in december 2025.

Mis geen nummer, neem nu een abonnement op het Tandtechnisch Magazine. Klik hier voor een speciale internet-aanbieding.

Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.

Ontvang gratis TTM nieuwsbulletin

Gratis overzicht van het belangrijkste nieuws uit de dentale branche in uw e-mailbox. Vraag nu aan! Afmelden kan altijd door een e-mail te sturen naar info@tandtechnischmagazine.nl