NZa wijst (online) aanbieders aligners op regels offertes en rekeningen
Ook als hoofdkantoor niet in Nederland is gevestigd

16 februari 2023 - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) meldt meerdere meldingen te hebben ontvangen in 2021 en 2022 over aanbieders van onzichtbare beugels, ook wel aligners genoemd. Deze worden steeds vaker online aangeboden waar consumenten ze direct kunnen bestellen. De meldingen gaan over verkeerde rekeningen voor de behandeling, niet verstrekte offertes bij behandelingen van € 250 of meer en het mogelijk niet voldoen aan verdere regels van de NZa.
Naar aanleiding van deze meldingen is de NZa in 2022 een onderzoek gestart en heeft een aanbieder aangesproken. Graag willen we benadrukken dat (online) aanbieders van aligners in Nederland zich moeten houden aan de geldende regels. Ook wanneer het hoofdkantoor zich niet in Nederland bevindt. 'Ook in 2023 blijven we toezichthouden op de naleving van onze regels', aldus het bericht van de NZa.
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
mei/juni 2026
In dit nummer onder meer aandacht voor flexibele uitneembare prothesen, een artikel van André Henriques over de Single Central - Tussen Onzekerheid en Meesterschap, de eerste editie van het Make It Your Way-cursus van D-DEC in samenwerking met Marco van Tongeren en Adelco Camello, de afronding van de D-DEC Digital Prosthetic Designer opleiding aan de DHTA Utrecht, de eerste FEPPD-bijeenkomst in Nederland,
het Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek.
Verspreiding in juni 2026.
Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.