Innovatieprijs voor Monobond Etch & Prime van Ivoclar Vivadent
Zelfetsende glas keramische primer overtuigt duizenden gebruikers

22 februari 2016 - Monobond Etch & Prime is de eerste zelfetsende glas keramische primer ter wereld. Tijdens de IDS 2015 in Keulen, vond de productlancering plaats. Sindsdien heeft het veel gebruikers overtuigd en een innovatieprijs ontvangen.

Ivoclar Vivadent heeft als eerste tandheelkundige fabrikant een materiaal ontwikkeld, dat succesvol keramische oppervlakken etst en silaniseert in één enkele stap. Om deze reden is Monobond Etch & Prime een innovatief product. De primer wordt al op grote schaal toegepast sinds de lancering, omdat het de noodzaak van etsen van contactvlakken met het impopulaire fluorwaterstofzuur elimineert.

Gekozen door tandartsen
Enkele duizenden tandartsen namen deel aan een poll om te stemmen op de meest innovatieve producten van het jaar voor het toekennen van een innovatieprijs door een Duits tandheelkundig depot en een tandheelkundig vakblad. Met een meerderheid van stemmen selecteerden de deelnemers Monobond Etch & Prime voor de eerste plaats in de categorie "materialen en instrumenten". Iets meer dan 20 procent van de uitgebrachte stemmen in deze categorie werden gegeven aan Ivoclar Vivadent product. In totaal waren twintig producten genomineerd, gelanceerd op de IDS 2015, in verschillende categorieën.
Voldoen aan de behoeften van de klant
"We zijn verheugd en trots om te zien dat Monobond Etch & Prime meerdere innovatieprijzen heeft ontvangen zo spoedig na de lancering", zegt Armin Ospelt, Hoofd Global Marketing Ivoclar Vivadent AG (Liechtenstein). "De prijzen laten ons zien dat we voldoen aan de eisen van onze klanten, zoals reeds is aangetoond door het succes van het product in de markt."
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
december 2025
In dit nummer onder meer aandacht voor een artikel van Tim Janssen: 'De kunst van maatwerk - precisie met impact, Digitale workflows mogen niet leiden tot onpersoonlijke "massa-productie", IPS e.max: Alles wat nodig is voor complexe esthetische rehabilitaties, Ortho-Flex: precisie, familie en vernieuwing in de orthodontische tandtechniek, verslag van de voordracht 'Orthodontie met alveolaire chirurgische ondersteuning' van Coen Oldenburg tijdens de AV van de Branchevereniging Tandtechniek in Slot Loevestein, verslag van DHTA Symposium Bridging the Gap met Herman Willems van Blijdent over digitalisering, 4D-technologie en de virtuele patient en Gert Krijgsman en Karl van Harck van Bredent over Visio.lign in de praktijk, verslag Kroon en Brugwerk onder de Loep 2025, de eerste groepen geslaagden Digital Prosthetic Designer (DPD)-opleiding en de introductie van de een Instapcursus Digitale Prothese met 3Shape op zaterdag 21 maart 2026, Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek en meer.
Verspreiding in december 2025.
Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.