IGZ: Tandarts Van der Laan in Amsterdam moet praktijk sluiten

9 juli 2011 - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft tandarts Van der Laan in Amsterdam het bevel gegeven om per 4 juli 2013 zijn praktijk te sluiten. Tandarts van der Laan mag geen tandheelkundige zorg meer verlenen en de praktijk dient gesloten te blijven.
Tijdens een inspectiebezoek op 1 juli 2013 constateerde de IGZ ernstige tekortkomingen. De praktijk voldoet op diverse punten niet aan de wettelijke eisen van de Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg (Wet BIG), de Kernenergiewet en richtlijnen voor hygiëne zoals in de richtlijn ‘Infectiepreventie in de tandheelkundige praktijk’ (WIP-richtlijn). Ook werd niet voldaan aan de IGZ-richtlijn preventie van iatrogene HBV. De geconstateerde tekortkomingen vormen een acuut risico voor de patiëntenzorg.
Tandarts Van der Laan moet zijn praktijk gesloten houden totdat hij naar het oordeel van de inspectie weer verantwoorde zorg kan leveren.
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
januari/februari 2026
In dit nummer onder meer aandacht voor een artikel van NVOI-implantoloog Ronald van Denderen en tandtechnicus André Henriques: 'Solitaire implantatie na 4 maanden post extracties, met BLT Straumann implantaat, Klinische casus van verloren element 11 door externe wortelresorptie, NVOI-Implantoloog/tandtechicus Laurens Wiggers over 'Keramiek uit de printer: de volgende stap in restauratieve tandheelkunde, Materiaalwetenschappelijke onderbouwing en klinische implicaties, KunstZahnwerk 2025-casus: 'Volledige protheses: tandtechniek zonder shortcuts', verslag Prothetiek onder de Loep 2026, Scanflags als sleutel tot voorspelbare volledige implantaatgedragen prothetiek, voordracht Henk-Jan van den Heuvel - 'Baan je een weg tussen drukknoppen en steg', Getuigschrift-uitreiking deelnemers 2e leerjaar Klinisch Prothese Technicus, Dental Expo 2026, Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek en meer.
Verspreiding in februari 2026.
Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.