Consumentenbond: uitstel vrije tarieven noodzakelijk

Zonder kwaliteitsgegevens geen vrije tarieven mondzorg

14 april 2011 - Zolang consumenten niet weten wat de kwaliteit van bijvoorbeeld orthodontisten, tandartsen en mondhygiënisten is, is de Consumentenbond (CB) tegen vrije tarieven in de mondzorg. Uitstel van de invoeringsdatum door minister Schippers van Volksgezondheid is daarom noodzakelijk.

De minister is voornemens om de mondzorgtarieven –onder een aantal voorwaarden- per 1 januari 2012 vrij te geven voor de branche. Bart Combée, directeur Consumentenbond: ‘Een belangrijke voorwaarde voor een goed functionerende markt is dat consumenten een goede prijs/kwaliteit afweging kunnen maken en of ze een rechtvaardige prijs voor behandelingen betalen’. Het is de CB duidelijk dat consumenten deze gegevens voor het einde van het jaar nog niet kunnen hebben. 

Onzekerheden

De Consumentenbond wil ook graag dat er meer mondzorgverleners komen. Dit kan door bijvoorbeeld de capaciteitseisen te verruimen of de numerus fixus af te schaffen. Ook is de CB er niet van overtuigd dat verzekeraars en mondzorgverleners goede afspraken met elkaar zullen maken over prijs en kwaliteit. Daarnaast is de rechtspositie van consumenten niet goed: er moeten nog algemene voorwaarden voor consumenten en de branche komen en het moet makkelijker worden om te klagen bij onjuiste bejegening of behandeling.

 

Terug naar home

Share |
Lees meer uit het TTM-archief. Selecteer een categorie.
Kunt u niet vinden wat u zoekt? Gebruik de zoekmachine.
Nummer 188
december 2025
In dit nummer

In dit nummer onder meer aandacht voor  een artikel van Tim Janssen: 'De kunst van maatwerk - precisie met impact, Digitale workflows mogen niet leiden tot onpersoonlijke "massa-productie", IPS e.max: Alles wat nodig is voor complexe esthetische rehabilitaties, Ortho-Flex: precisie, familie en vernieuwing in de orthodontische tandtechniek, verslag van de voordracht 'Orthodontie met alveolaire chirurgische ondersteuning' van Coen Oldenburg tijdens de AV van de Branchevereniging Tandtechniek in Slot Loevestein, verslag van DHTA Symposium Bridging the Gap met Herman Willems van Blijdent over digitalisering, 4D-technologie en de virtuele patient en Gert Krijgsman en Karl van Harck van Bredent over Visio.lign in de praktijk, verslag Kroon en Brugwerk onder de Loep 2025, de eerste groepen geslaagden Digital Prosthetic Designer (DPD)-opleiding en de introductie van de een Instapcursus Digitale Prothese met 3Shape op zaterdag 21 maart 2026, Mijnmond.info-Vacature-overzicht, de Dentale Agenda en het Kwaliteitsregister Tandtechniek en meer. 

Verspreiding in december 2025.

Mis geen nummer, neem nu een abonnement op het Tandtechnisch Magazine. Klik hier voor een speciale internet-aanbieding.

Heeft u nieuws voor het volgende nummer of een interessante casus? Neem dan contact op met de redactie.

Ontvang gratis TTM nieuwsbulletin

Gratis overzicht van het belangrijkste nieuws uit de dentale branche in uw e-mailbox. Vraag nu aan! Afmelden kan altijd door een e-mail te sturen naar info@tandtechnischmagazine.nl